Jump to content

Welcome to Forum Metin2NewDays
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Bun venit pe forumul NewDays!
@  cosminutzcos... : (22 September 2018 - 08:27 PM) asa e frate
@  bay : (22 September 2018 - 02:16 PM) au uitat sa puna o cruce pe forum, ca serverul e deja mort :))
@  cosminutzcos... : (17 September 2018 - 06:45 PM) asa e frate
@  casianu333 : (22 August 2018 - 01:13 PM) @bay
@  bay : (17 August 2018 - 12:33 AM) Doar 12-13 pro-uri, nope. Nimic rău în asta. Părerea celor care joacă pe server este nulă.
@  bay : (17 August 2018 - 12:32 AM) Mă bucur că aţi şters-o :)
@  bay : (17 August 2018 - 12:32 AM) Am făcut o propunere pentru personalizate în itemshop dinnou
@  alex1014 : (12 August 2018 - 12:47 PM) de la 1000 de playeri la 150 intr-o saptamana
@  alex1014 : (12 August 2018 - 12:46 PM) faceti reclama la server sau inchideti-l
@  casianu33 : (09 August 2018 - 12:26 AM) De ce nu ma lasa sa intru pe sv?
@  cosminutzcos... : (04 August 2018 - 09:08 PM) Ne ocupam manule dragutule
@  K3NZ : (04 August 2018 - 07:04 PM) va mai ocupati si voi de forum sau?
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:59 AM) a revenit
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:59 AM) norocu meu,csz
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:59 AM) si pica sv
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:58 AM) aveam si eu iteme full mobi si voiam sa cresc...
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:58 AM) fratee.. bag pl
@  Eclipsee : (03 August 2018 - 01:57 AM) da a picat
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:55 AM) nu mi se conecteaza...
@  stolniceanu : (03 August 2018 - 01:55 AM) :( :( :( :( :( :( :(

Photo

Recrutare [CM] #2

• This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

Swag

Swag

Advanced Member

• Administrators
  • 99 posts

Salutare, după cum scrie şi în titlu, cererile pentru Chat Moderator pe Metin2NewDays sunt acum deschise.

Pentru această funcţie în primul rând aveţi nevoie de:

• Răbdare, un limbaj cât se poate de curat, maturitate, plăcerea de a ajuta şi nu in ultimul rând cunoştinţe bogate despre server.
• Disponibil/ă să execute anumite cerinţe date de noi şi să fie foarte activ/ă.

Model de inscriere :

•Nume: 
•Prenume:
•Nick joc:
•Vârsta (minim 17 ani) :
•Minute pe joc(poză-minim 8000) :
•Nivel pe joc(obligatoriu 95) :

•Experienţă în acest domeniu? :

•Cât timp stai pe server :

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place?

•Skype(obligatoriu) :

•De ce doreşti Chat Moderator?

•Câteva detalii despre tine:

Fiecare Chat Moderator va fi ''salarizat'' cu Monede Dragon în funcţie de activitate săptămânal.

• BarbaraSpugs, ChristaLoade, efuxqoy and 16 others like this

HSG

HSG

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Nume: Nu este nevoie de asa ceva.
•Prenume:Alex
•Nick joc:HSG
•Vârsta (minim 17 ani) :20
•Minute pe joc(poză-minim 8000) :12107 
http://i.prntscr.com...WdEOKftDLUw.png
•Nivel pe joc(obligatoriu 95) :100

•Experienţă în acest domeniu? :3 ani amator de H,GM ,1 an pro

•Cât timp stai pe server :5-8 ore in timpul saptamani pe zi,iar in weekend cand am liber pot sta pana si 12 ore.

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place?Imi place tot,serveru' este balansat intr-un mod corect in asa fel incat orice player sa poata sa faca rost de iteme site fie prin donatie fie prin multa munca/Farm . Atlfel nu jucam serveru' acesta.

•Skype(obligatoriu) :Skype daca e nevoie il dau in privat .

•De ce doreşti Chat Moderator?Pentru ca am fost Helper si pe primu server NewDays " [H]HSG " si vreau  sa pun capat negoturile intre servere pe newdays si sa "ajut" intr-un fel la pastrarea unui limbaj decent pe chat .

P.S: Cunosc foarte bine serverul respectiv,chiar daca are unele modificari pozitive dupa parerea mea.

•Câteva detalii despre tine:Locuiesc in Grecia,am un motan pe nume Tomas si un caine lup german pe nume Lordy

BGS

BGS

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts

Nume: Nu cred că este necesar .
•Prenume:Mario
•Nick joc:BGS
•Vârsta (minim 17 ani) :17 ani
•Minute pe joc(poză-minim 8000) :24152  https://prntscr.com/k9fttb
•Nivel pe joc(obligatoriu 95) :105

•Experienţă în acest domeniu? :Experienţă nu am, dar cred că o să mă descurc

•Cât timp stai pe server :10-15 ore ,

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place? Îmi place că poţi să fi la acelaşi nivel cu alţi playeri care donează , poţi obţine MD-uri pe joc foarte uşor .

•Skype(obligatoriu) :valy.mario1

•De ce doreşti Chat Moderator? Pentru că nu mai vreau să văd comerţ între alte servere

•Câteva detalii despre tine:Locuiesc în Bucureşi , îmi place ingheţata cu Oreo şi am prea mult timp liber .

sKri

sKri

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts
•Nume: Becher
•Prenume: Bogdan
•Nick joc:zsKri
•Vârsta (minim 17 ani) : 19
•Minute pe joc(poză-minim 8000) :https://imgur.com/a/buhbObX 
*contul este facut de 3-4 zile, nu am avut cand sa fac cele 8000 de ore 
•Nivel pe joc(obligatoriu 95) : 105
•Experienţă în acest domeniu? : 4 ani

•Cât timp stai pe server : aproximativ 6 ore de jucat

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place? Este un server clasic in care toti playeri au sanse egale chiar daca nu doneaza, comunitate unita, echipa din staff interesata de jucatori.

•Skype(obligatoriu) : becher_bogdan

•De ce doreşti Chat Moderator? Imi doresc aceasta functie, pentru a ajuta playeri noi cu informatii utile si care ii pot ajuta sa se ridice mai repede pe server.

•Câteva detalii despre tine: Locuiesc in Sibiu, sunt o fire deschisa, imi place sa interactionez cu persoane noi, sa le cunosc, sa ajut oameni.

maiami22

maiami22

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

•Nume:  Dobrican
•Prenume: Paul
•Nick joc: aKill
•Vârsta (minim 17 ani) : 17
•Minute pe joc(poză-minim 8000) : 6.6 k minute pe war 
https://imgur.com/a/meocLje 5k minute aproape pe farmer https://imgur.com/a/i9dZKsd
•Nivel pe joc(obligatoriu 95) : Un war de 105 si un sura de 90 farmer (vreau sa precizez caci farmerul si war-ul sunt pe 2 conturi diferite) 
•Experienţă în acest domeniu? : Experienta de 2 ani in domeniu.

•Cât timp stai pe server : zilnic, peste 4-5 ore lejer

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place?: Im place la server ca are intr-un fel feeling-ul acela old school, dar in acelasi timp new school.

Nu are alchimie si tot felul de implementari pokemon, te poti bucura de joc avand ceva de facut non stop.

•Skype(obligatoriu) : Skype nu folosesc, facebook https://www.facebook.com/paul.dobrican

•De ce doreşti Chat Moderator? Pentru a face *curatenie* printre playerii frustrati si care strica buna dispozitie a playerilor. Iar nu in ultimul rand,

Ca sa le dau peste bot la unii CM inactivi.

•Câteva detalii despre tine: 17 ani, imi place gaming-ul, muzica, iesirile in oras. Sunt o fire calma, intelegatoare si imi place sa ajut.

Qeeeq

Qeeeq

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

•Nume:  Alexandru
•Prenume: Mihai
•Nick joc: Qzzq
•Vârsta (minim 16 ani) : 19
•Minute pe joc(poză-minim 4000) : 11167 , dovada : 
https://imgur.com/a/5u7piDK
•Nivel pe joc(obligatoriu 90) : 105
•Experienţă în acest domeniu? : Nu, dar sunt foarte descurcaret .

•Cât timp stai pe server : Pai , am timp suficient, deoarece doar in octombrie incep facultatea, deci pot sa stau foarte mult timp .

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place? : Imi place gameplaye-ul , si nu sunt chestii sa nu-mi placa.

•Skype(obligatoriu) : mihaiyo123

•De ce doreşti Chat Moderator?: Sunt foarte activ, si mi-ar placea sa ajut playerii cu o asemenea functie .

•Câteva detalii despre tine: De treaba , sincer , glumet , prietenos , si multe alte calitati pe care o sa le descoperiti voi .

Kimberly

Kimberly

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

•Nume: Raul
•Prenume:Florin
•Nick joc:Kimberly
•Vârsta (minim 17 ani) :19.
https://imgur.com/a/NQAqxHD, 10k
•Experienţă în acest domeniu? :10/10 Avand in vedere ca am detinut mai multe servere de metin, banuiesc ca daca e vorba de Chat moderator nu e nici o problema in legatura cu asta,sunt destul de experimentat in domenile de genu' .

•Cât timp stai pe server : relativ 5-6+ ore pe zi.

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place?Imi place pentru ca e un metin diferit de celelalte,update urile sunt destul de dese, in schimb nu mi place comunitatea,tocmai de asta am tinut sa fac aceasta cerere de CM.

•Skype(obligatoriu) :0727911373 skype/ Raul Kimb

•De ce doreşti Chat Moderator?Mi-ar face placere sa ajut sv ul cu aceasta functie,avand in vedere ca nu este intotdeauna un gm/cm online sa i avertizeze/pedepsii pe cei cu un limbaj necurat, sau pe cei ce incearca sa faca comertul intre servere.

•Câteva detalii despre tine:Sunt o persoana sociabila,glumeata,serioasa cand e nevoie,tin la gluma,imi place sa-mi fac treaba pana la capat.Mai multe calitati ok din punctul meu de vedere.

UpBeats

UpBeats

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 posts

Nume: Lenghel

Prenume: Thadeus

Nick Joc: ThadeuSET

Varsta: 20 de ani

Minute pe joc : 14k  link: https://imgur.com/a/IsDjMUD

Nivel joc:105

Experienta in acest domeniu: Am fost chat moderator pe alt server de metin, mi-a placut enorm ceea ce faceam si nu ma vedeam superior nimanui, toti respectam aceleasi reguili pana la urma urmei. 

Cat timp stai pe server: Cu aproximatie 5-6 ore, dar daca voi primi postul de CM cu siguranta voi petrece mai mult timp pe server.

Ce iti place la newdays/ ce nu iti place: Faptul ca exista competitivitate, turneul pvp ma incanta si deja am inceput pregatirile pentru el si ca ai o sansa egala de a face MD-uri ca si unul care doneaza . Ce nu imi place este comunitatea mult prea divizata si mi-as dori sa imi aduc aportul in a tine playerii multumiti si a-i uni pe regate/bresle.

De ce iti doresti sa Chat Moderator?: In primul rand, abuzul verbal exista si consider ca mai este nevoie de staff pentru a impiedica negotul cu alte servere fapt ce deranjeaza multi playeri deoarce da dovada ca serverul este unul de pe care " se pleaca" nu "se vine" :)

Cateva detalii despre tine: Ma consider o persoana sociabila, respectuoasa fata de cei ce ma respecta dar in acelasi timp autoritar de fiecare data cand nu sunt tratat corespunzator, am o fire activa, iubesc competitivitatea si mai ales dorinta individuala de a evoloua si a deveni mai bun. Imi doresc sa ma remarc pe server atat ca si player cat si ca staff daca se poate . 

Va multumesc anticipat ! 

Enemy

Enemy

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts

•Nume: Ionela
•Prenume: Ada
•Nick joc: Enemy
•Vârsta (minim 17 ani) :19
•Minute pe joc(poză-minim 8000) : 9022 
https://imgur.com/KKRRnNv
•Nivel pe joc(obligatoriu 95) : 105
•Experienţă în acest domeniu? : TGM/GM/MOD pe alte servere 
:)

•Cât timp stai pe server : Depinde, 6h +

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place? : Imi place ca are idei unice/ Nu imi place lagul :))

•Skype(obligatoriu) : adda1371

•De ce doreşti Chat Moderator? In primul rand, cineva ar trebuii sa raspunda jucatorilor noi la intrebari, sunt foarte multe persoane care se jignesc si nimeni nu ia masuri-pedepsirea limbajului licentios, pedepsirea cu mute atunci cand jucatorii incearca sa faca negoturi intre servere :D

•Câteva detalii despre tine: Persoana sociabila, linistita, rabdatoare, glumeata :D

elenamihaela72

elenamihaela72

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts

•Nume: Chichiur
•Prenume: Elena
•Nick joc: N0cha
•Vârsta (minim 17 ani) :17 :)
https://imgur.com/sBvRJNJ

•Experienţă în acest domeniu? :Nu, dar joc metin de peste 5 ani.

•Cât timp stai pe server :10-12h 

•Ce îţi place la newdays/ce nu îţi place? Îmi place faptul că nu are alchimie :))/ Nu îmi place că este lag :-/

•Skype(obligatoriu) :Elena-Mihaela Chichiur

•De ce doreşti Chat Moderator? Îmi place să ajut noii playeri:3

•Câteva detalii despre tine: Iubesc plimbările, să mă distrez și să ajut oamenii când dau de greu.

:wub: Got a touch like a thorn

'Cause the girl she's hiding horns :wub: 

Swag

Swag

Advanced Member

• Administrators
  • 99 posts

Aşadar, ne-am decis, cei aleşi pentru funcţia de Chat Moderator sunt: BGS, Enemy şi N0cha, Felicitări.

TOPIC/ÎNCHIS

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users